Vsebina programa je zasnovana na način, da bodo udeleženci pridobili vse osnovne informacije, ki se navezujejo na senzorni sistem, senzorno predelavo, senzorno integracijo ter strategije za spodbujanje ustreznega senzornega razvoja.
Udeleženci se bodo seznanili s tem, kako občutja vplivajo na socialno-emocionalni razvoj, zmožnost učenja in druge telesne ter kognitivne procese (npr. zmožnost vzdrževanja pozornosti, nivo vzburjenja, motorične spretnosti ipd.). Udeleženci bodo prav tako aktivno vključeni v delo po skupinah in diskusijo, s čimer bodo pridobljeno znanje lažje prenesli v prakso.
Cilji izobraževanja:
- spoznati pomen delovanja senzornih sistemov v vsakdanjem delovanju otroka,
- prepoznati vedenja, ki se lahko pojavijo pri težavah s predelavo senzornih prilivov,
- prepoznati razlike, kdaj je razlog za neželeno vedenje posebnost v predelavi senzornih prilivov,
- pridobiti znanje o uporabnih strategijah in aktivnostih, ki spodbujajo optimalen razvoj senzorne integracije,
- analizirati primere iz vsakdanjega življenja in uporaba senzornih strategij.
Mnenje udeležencev 21.-22. 10. 2022:
Mnenje udeležencev 24.-25. 11. 2023:
Izvajalka:
viš. pred. mag. Nevenka Gričar
Lokacija in datum izvedbe:
Petek in sobota, 6. in 7. december 2024 (petek popoldne, sobota dopoldne). Izobraževanje bo v celoti potekalo preko spletne platforme ZOOM.
Trajanje:
10 pedagoških ur
Izobraževanje je namenjeno:
Ciljna skupina programa so učitelji-ce prve triade, vzgojitelji-ce v vrtcih, specialni-e pedagogi-nje, svetovalni-e delavci-ke ter drugi strokovni delavci v VIZ.
Cena:
95 €/udeleženca
Potrdilo:
Vsi udeleženci prejmejo potrdilo o prisotnosti na strokovnem izobraževanju v obsegu 10 pedagoških ur, ki ga strokovni delavci, zaposleni na področju vzgoje in izobraževanja, lahko uveljavijo tudi za dodelitev točk za napredovanje v nazive.
Prijava:
V primeru premajhnega števila udeležencev bo izobraževanje odpovedano. O tem vas bomo pravočasno obvestili in vam v celoti povrnili plačano prijavnino.