Vsebina izobraževanja je zasnovana na način, da bodo udeleženci pridobili vse osnovne informacije, ki se navezujejo na senzorni sistem, senzorno predelavo, senzorno integracijo in strategije za spodbujanje ustreznega senzornega razvoja.
Udeleženci se bodo seznanili s tem, kako občutja vplivajo na socialno-emocionalni razvoj, zmožnost učenja in druge telesne ter kognitivne procese (npr. zmožnost vzdrževanja pozornosti, raven vzburjenja, motorične spretnosti ipd.). Udeleženci bodo aktivno vključeni v delo po skupinah in diskusijo, s čimer bodo pridobljeno znanje lažje prenesli v prakso.
Cilji izobraževanja:
- spoznati pomen delovanja senzornih sistemov v vsakdanjem delovanju otroka,
- prepoznati vedenja, ki se lahko pojavijo pri težavah s predelavo senzornih informacij,
- prepoznati, kdaj je razlog za neželeno vedenje posebnost v predelavi senzornih informacij,
- pridobiti znanje o uporabnih strategijah in konkretnih aktivnostih, ki spodbujajo optimalen razvoj senzorne integracije,
- analizirati primere iz vsakdanjega življenja in uporabo senzornih strategij.
Mnenje udeležencev 21.-22. 10. 2022:
Mnenje udeležencev 24.-25. 11. 2023:
Izvajalka:
viš. pred. mag. Nevenka Gričar, dipl. del. ter., prof. def.
Datum izvedbe in lokacija:
Zadnja izvedba je potekala v decembru 2024. Trenutno zbiramo informativne prijave za novo izvedbo - interesenti bodo naknadno obveščeni o znanem datumu izvedbe.
Izobraževanje bo v celoti potekalo preko spletne platforme ZOOM.
Trajanje:
10 pedagoških ur
Izobraževanje je namenjeno:
pedagoškim delavcem na razredni stopnji, izvajalcem dodatne strokovne pomoči, svetovalnim delavcem in drugim strokovnim delavcem v VIZ, vzgojiteljem predšolskih otrok ipd.
Cena:
95 € na udeleženca
Potrdilo:
Vsi udeleženci prejmejo potrdilo o prisotnosti na strokovnem izobraževanju v obsegu 10 pedagoških ur, ki ga strokovni delavci, zaposleni na področju vzgoje in izobraževanja, lahko uveljavijo tudi za dodelitev točk za napredovanje v nazive.
Prijave:
V primeru premajhnega števila udeležencev bo izobraževanje odpovedano. O tem vas bomo pravočasno obvestili in vam v celoti povrnili plačano prijavnino.
O izvajalki:
Po izobrazbi je Nevenka diplomirana delovna terapevtka in profesorica za MVO. Njena prva zaposlitev je bila v Centru za usposabljanje, delo in varstvo (CUDV), kjer je pridobila veliko izkušenj pri delu z otroci in mladostniki z motnjo v duševnem razvoju. Delo z njimi jo je tako poklicno kot osebno precej oblikovalo. Začutila je, da je delo z osebami s posebnimi potrebami njeno poslanstvo. Leta 2012 je v Angliji kot prva Slovenka zaključila specializacijo za izvajanje Terapije senzorne integracije po Ayresovi.
Leta 2020 je v sodelovanju z drugimi strokovnjaki izdala prvi slovenski vprašalnik za prepoznavanje težav senzorne predelave pri otrocih.
Že vrsto let predava tako staršem kot strokovnim delavcem na temo pomena senzorne integracije v predšolskem in šolskem področju, ker meni, da je predelava senzornih prilivov pomemben pogoj za lažje vključevanje otrok v izobraževalnem sistemu.